Nietypowe męskie problemy

Męska niepłodność jest zjawiskiem, które na pewno bardzo mocno uderza nie tylko w związek kobiety i mężczyzny, ale także można tutaj mówić o bardzo bolesnym zjawisku dla męskiej psychiki. Z tym nie jest bynajmniej łatwo sobie poradzić, aczkolwiek oczywiście trzeba podejmować pewne działania. W tym miejscu będziemy chcieli wskazać na cztery podstawowe czynniki związane z męską płodnością, wpływające na obniżenie męskiej płodności.

Na pewno bardzo ważny będzie prowadzony styl życia, a więc stosowanie wszelkiego rodzaju używek, zła dieta, palenie papierosów, picie alkoholu, stosowanie narkotyków, brak odpowiedniego czasu na wypoczynek, na sen. Te elementy mogą spowodować bardzo znaczne obniżenie męskiej płodności. Dalej będziemy chcieli wskazać na czynniki związane z męskimi jądrami, z ich budową. Różne czynniki mogą wpłynąć bowiem na strukturę jąder, a tym samym również możemy mówić o uszkodzeniu procesu produkcji męskich komórek rozrodczych, czyli plemników. Jako kolejny czynnik, wymienimy elementy, które bezpośrednio nie są związane z jądrami. Mowa jest o infekcjach powstałych w innych gruczołach niż jądra, a które to infekcje mogą znacząco obniżyć płodność. Mowa chociażby o prostacie czy też o nasieniowodach. Pozostał nam jeszcze jeden element, a mianowicie chodzi nam o zaburzenia hormonalne.

Zbyt duża ilość androgenów może obniżyć płodność, ale nie tylko to. Możemy mieć bowiem do czynienia z kłopotami z naszą tarczycą, możemy mówić o różnych nowotworach, możemy także mówić o niedoborze określonych hormonów. To wszystko ma bardzo duże znaczenie dla męskiej płodności, dla jej poziomu.

Na niektóre z owych czynników mamy oczywiście pewien wpływ, aczkolwiek na pewno nie na wszystkie. W pewnym zakresie możemy bowiem wpłynąć na nasz styl codziennego życia, ale na wystąpienie określonych chorób to wpływu już nie zawsze mamy, a przynajmniej nie w takim stopniu, aby miało to decydujący wpływ na aspekt związany z poprawą naszej płodności. Na tym przecież zależy każdemu mężczyźnie.